Přeskočit na obsah
Domů » Víkend v Paříži pro studenty téměř zadarmo

Víkend v Paříži pro studenty téměř zadarmo

Paříž není jen město zamilovaných, město drahého vína popíjeného na balkóně luxusního hotelu s výhledem na Eiffelovku. Paříž se dá zvládnout za podobné peníze jako třeba Praha, když víte, jak na to. A hlavně, když jste studenti.
Dlouho jsem neviděla studentům – cestovatelům tolik nakloněné město. Většina památek má vstup pro obyvatele EU pod 26 let zdarma. Zábava na celý víkend, která vás nebude stát víc než pár stovek.
Připravila jsem si pro vás výběr míst, která jsem během jednoho červencového víkendu stihla navštívit.
Ani za dopravu po městě nemusíte platit mnoho. Studenti jezdí o víkendu po Paříži za 4.10 € za jeden den. Pro dospělé ta samá jízdenka za 7.50 € a obyčejná jednosměrná jízdenka za 1.90 €.

Louvre

Světoznámou galerii by neměl vynechat žádný milovník umění. Kromě obrazu Mona Lisa, před kterým se mačkají davy lidí, je zde k vidění například i můj oblíbený Delacroix (obraz Svoboda vede lid na barikády).  Podle toho, jak moc vás umění baví, zde můžete strávit pár desítek minut i hodiny.

Vstupné pro mládež zdarma, pro všechny návštevníky zdarma každou první neděli v měsíci.

Vítězný oblouk

Věděli jste, že se můžete dostat až na střechu Vítězného oblouku? Výhled na celou Paříž zaručen. Čeká vás nějaký ten výšlap do schodů, výsledek se ale vyplatí.


Pro mládež vstup zdarma.

Muzeum moderního umění

Pokud zastáváte názor, že umění nemusí nutně znamenat jen hyperrealistické obrazy, ale baví vás i tak trochu šílenosti, nevynechejte Muzeum moderního umění. Expozice se průběžně obměňují, v létě jsem měla štěstí na upravenou tapiserii s lesní zvěří.

Vstup pro mládež zdarma do nestálé expozice.

Muzeum Oranžérie

Novodobějšímu umění se věnuje Oranžérie, která se dělí na dvě části. V první části ve stálé expozici visí i několik obrazů slavného Van Gogha a je velký zážitek je vidět naživo. Druhá část expozice se mění, v létě zde vystavovali umělecká díla z Pobaltí. Obecně zde najdete díla z období impresionismu a postimpresionismu.

Vstup pro mládež zdarma, pro všechny návštevníky zdarma každou první neděli v měsíci.

Sainte-Chapelle

Dvoupatrová gotická kaple vás zaujme zejména vitrážovými okny a ponurou atmosférou.
Vstup pro mládež zdarma.

Conciergerie

Královský palác Conciergerie za dob Velké francouzské revoluce sloužil mimo jiné jako věznice. Poslední hodiny svého života zde strávila i královna Marie Antoinetta. K nahlédnutí jsou zde rozsáhlé prostory paláce i vězeňské cely.
Vstup pro mládež zdarma.

Pont Alexanre III.

Není nad příjemné posezení u řeky Seiny nedaleko Mostu Alexandra III. V létě je zde rušno, lidé sedí na nábřeží, popíjejí víno a užívají si teplo zapadajcího slunce.

 Sacre Coeur

K Sacre Creur můžete vyjet lanovkou, která je v rámci celodenní jízdenky zdarma. Ideální místo nejen pro milovníky architektury, ale i pro ty, kteří milují výhledy. Protože od Sacre Coeur budete mít Paříž jako na dlani.

Eifellova věž

Jak si zpříjemnit večer? Co takhle piknik jen pár desítek metrů od Eifellovy věže, dominanty města zamilovaných? Sledovat západ Slunce u prožívat každou vteřinu, tak vypadá skvělé cestování!

Ubytování: řešila jsem přes couchsurfing.com
Doprava: já jsem jela za pár euro z Bruselu, obecně se ale dají levné lety od nás, když víte, kde hledat. Pokud se chcete dostat do Paříže za cenu nižší než 40 euro, budete muset vyrazit na letiště do okolních zemí – Bratislava nebo Vratislav nejsou zas tak daleko a lety začínají zhruba na 30 eurech.
Nabídka letů je vyscreenovaná z azair.com

4 komentáře na “Víkend v Paříži pro studenty téměř zadarmo”

  1. Ačkoliv jsem vždycky prohlašovala, že mě Francie neláká, nějak teď mám chuť tam vyrazit, dokud ještě přítel spadá do kategorie mládežníků. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.