Přeskočit na obsah
Domů » VideoLab 1 – co mě čeká

VideoLab 1 – co mě čeká

V rámci kurzu VideoLab mě čeká tvorba edukačního videa. Nebude to poprvé, co budu něco natáčet. Po videích z akcí a cestování nebo promo videích pro spolek Fakescape tak tentokrát změním disciplínu.

Moje přechozí výstupy jsou různorodé. Z posledních aktivit to byl třeba střih studentské verze známého pořadu Prostřeno. Tento formát je pojat ironicky, schválně je nedokonalý, používá špatné střihy a jako voiceover jsem zvolila hlas Google překladače. Navíc je točený na mobil. Video se ve vší své bizarnosti nakonec ukázalo jako skvělý formát, který byl spolužáky z Fakulty sociálních studiií zejména na Instagramu velmi sledovaný.

V posledních dnech experimentuji i s aplikací Tiktok, která se vyznačuje kratším formátem videí, která navíc reagují na současné trendy této sociální sítě. Zatím nejsme úplně kamarádi, ale je to určitě zajímavá platforma, která má obrovský potenciál.

@terezakracmar

Belarus roadtrip ##throwback 2019 ##travel ##fyp ##belarus ##bělorusko ##czechtravel ##minsk

♬ Руки на шее – Lil Kate

Proč jsem se přihlásila do kurzu VideoLab?

Proč chci tvořit edukační video? Moje video bych chtěla využít právě v již zmiňovaném spolku Fakescape, který se věnuje výuce mediální gramotnosti. Líbí se mi, že by toto video opravdu mělo smysl.

Navíc věřím, že pod vedením zkušenějších se naučím i sepsat opravdový scénář, vyladit video technicky nebo se dozvím něco o tom, jak vůbec takové edukační video připravit. Věřím, že díky mentoringu vedoucího kurzu vznikne kvalitní video, které spolek dále využije pro osvětu.

V rámci kurzu si povedu „deník“, který bude zaznamenávat celý proces vzniku videa. Troufám si tvrdit, že i pro vás – čtenáře – bude takový záznam zajímavý. Pokusím se jej psát věčně, aby mohl posloužit jako návod i pro ty, kteří by si rádi podobné video taktéž vytvořili.

Štítky:

1 komentář na “VideoLab 1 – co mě čeká”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.