Přeskočit na obsah
Domů » Berlín: velký průvodce: 5 tipů na vyhlídky

Berlín: velký průvodce: 5 tipů na vyhlídky

Mám pro vás tipy na nejrůznější místa, ze kterých můžete sledovat Berlín z ptačí perspektivy – ať už zdarma nebo za mírný (i vyšší) poplatek.
Prohlížím si střechy důvěrně známých staveb, pozoruji jedoucí auta, která vypadají jako angličáky a lidi jsou jen malými figurkami na hrací desce. Stojíme na vyhlídce desítky metrů nad zemí a nemůžeme se toho nabažit.

Panorama punkt

První, co upoutá vaši pozornost, když vystoupíte z metra na Potsdamer Platz, budou určitě tři výškové budovy. Co když vám řeknu, že na vrchol jedné z nich se můžete dostat?
Jedná se o budovu prostřední, hnědou. Za 7,50 euro (studenti za 6 euro), se svezete nejrychlejším výtahem Evropy, abyste se následně mohli projít po ochozu ve 25. podlaží. Navíc pak můžete vystoupat o další podlaží výše! A nechybí samozřejmě kavárna, kde můžete popíjet oblíbený nápoj a přitom se kochat.
více ZDE
ideálně zastávka S-bahn/U-bahn – Potsdamer Platz

Fernsehturm

Symbol Berlína – Televizní věž nepřehlédnete, ať už jste kdekoli. Hlavní atrakce Alexanderplatzu je 368 metrů vysoká a i její brány jsou vám otevřeny. Samotná vyhlídka je ve výšce 203 metrů a restaurace ve 207 metrech. Vstupné je dražší a je nutné se předem objednat, můžete si vybrat, jestli chcete přijít ráno, přes den nebo večer a podle toho se také odvíjí cena. V průměru si připravte zhruba 18 euro, děti pak zhruba 10 euro.
více ZDE (včetně rezervace)
stanice Alexanderplatz

Siegessäule

67 metrů vysoký sloup stojí uprostřed kruhového objezdu, který upomíná na války za sjednocení Německa. Vstupné je velmi příznivé – 3 eura dospělý, snížené za 2,50 euro. Jen se připravte, že si až na vrchol vyšlápnete pár schodů. Nicméně výhled za to stojí: park Tiergarten, Televizní věž či Potsdamer Platz.
Vstupné se platí na místě.
U-bahn Hansaplatz nebo pěšky parkem Tiergarten

Bundestag

Další variantou je Bundestag neboli budova původního říšského sněmu (Reichstag). Co vás jistě potěší, vstup je zdarma. Jen je opět potřeba se přihlásit předem, ideálně tak 4 dny před plánovanou návštěvou. Na co se ale připravte, u vstupu vás čeká velmi přísná kontrola, skoro jako na letišti. Budete ukazovat vaše doklady, ale i obsah vašich batohů, kabelek,… Doporučuji tedy vyrazit nalehko a vzít si jen to nejnutnější, zejména kovové předměty nechejte na hotelu.
Poté vás výtahem vyvezou na střechu a je možné i navštívit skleněnou kopuli. Výhled je fenomenální. Nejvíce jsem si jej užila i večer, kdy jsme sledovali svítící město a překrásné památky.
více ZDE (včetně rezervace)
U-Bahn – U55 -speciální linka vedoucí přímo k Reichstagu, popřípadě Brandenburger Tor (od ní je to pěšky pár metrů)

Teufelsberg

A na závěr si nechávám něco pro dobrodruhy a milovníky něčeho trochu netradičního. O Teufelsbergu jsem psala přímo článek (Na troskách Berlína), takže ve zkratce. Kdesi v lesích se nachází na uměle vytvořeném kopci bývala americká radiostanice, která je dnes napůl opuštěná. Jedná se o galerii street artu pod širým nebem. Vstupné stojí 8 euro. Za mě jedno z nejlepších míst v Berlíně. Jen je to trochu složitější s dopravou. Ideální dojet autobusem M49 na Heerstraße a pak vás čekají zhruba tři kilometry chůze. Popřípadě autem se dá zajet až pod horu a na vás je pak vyšlapat jen pár metrů do kopce.

Je tedy jen na vás, co si zvolíte, ať už dle financí, umístění nebo zajímavosti, snad si vyberete. Pokud byste měli jakýkoli dotaz, ptejte se, ráda vám odpovím, pokud budu vědět.
Jinak doporučuji další díly velkého průvodce Berlínem

2 komentáře na “Berlín: velký průvodce: 5 tipů na vyhlídky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.