Přeskočit na obsah
Domů » Boj se smůlou skončil v Eindhovenu

Boj se smůlou skončil v Eindhovenu

Tento článek bude mít dvě části. První bude negativní, zatímco druhá bude plná radosti. A jako bonus vám v závěru ukáži fotky z dnešního odpoledního focení, na které jsem málem zapomněla (a byla by to škoda).

NEGATIVNÍ ČÁST
Máte někdy den, kdy se vám nic nedaří? Já ho měla včera. Od rána mi nebylo dobře, vyškrábala jsem se neochotně z postele, abych se zcela nenaučená na písemky z maturitních otázek, vydala vstříc cestě do školy. K autu jsem přišla pozdě, nestíhala jsem. Písemky se nepovedly. Ve škole nefungovala tiskárna, neměla jsem tedy podklady na vyrábění pro třídu, která nám pomáhá s výzdobou plesu. Zašpinila jsem si moje oblíbené kalhoty. Ztratila jsem telefon. Domů jsem přijela a už jsem byla v časovém presu

Každý den sleduji stránku Student Agency a koukám, že akorát mají akci, na kterou čekám již dva měsíce. A tady začal maraton radostí a zklamání. Padá mi jejich stránka, potom mi padá počítač, padají mi nervy, jízdenky rezervuji asi 4x a pokaždé se něco nepovede, nebo jsou prodané dříve, než je stihnu zarezervovat já. Znovu mi padá server. Po obnovení stránky nejsou kýžené jízdenky do Ženevy volné. Rychle prohlížím, do kterých městě je ještě volno a na která se akce vztahuje. Jakýsi Eindhoven. Netuším, kde to je. Ale jízdenky jsou volné. Rezervuji. Nejdou zaplatit. Zlobí mi Chrome i Explorer, stahuji tedy Firefox.

Dostávám se do internetového bankovnictví. Když chci platbu potvrdit, přichází mi kontrolní kód SMSkou. Na mobil, který nemám. Zase ztrácím naději. Po dvou a půl hodinách hon na jízdenky vzdávám a vylévám si srdéčko kamarádce. Kamarádce s velkým K, neváhá a pomáhá mi, objednává mi jízdenky přes její počítač a její kartu, zatímco já ji po chatu naviguji, na co má klikat.

POZITIVNÍ ČÁST
A pak, pak jsou tu. Jízdenky přistály v mailu. Po třech hodinách plných nervů. A mé prokletí je zlomeno. Chce se mi brečet, nebylo mi to souzeno a přesto jedu. Jedu díky pravému přátelství a ochotě. Jsem vděčná, za to že mám tohoto člověka ve svém životě. Jarní prázdniny tedy zahájím výletem do NIZOZEMSKÉHO Eindhovenu, jak zjišťuji poté, co mám již jízdenky zakoupené. Na konci února si tak dám dobrý sýr, vyfotím krásné cihlové domy a poznám nové lidi díky Couchsurfingu. Pohádka má šťastný konec.

A to není vše, můj svět se náhle otáčí z jednoho pólu na druhý. Kletba zlomena, po jízdenkovém dramatu se mi začíná dařit. Kontroluji nové známky a zjišťuji, že z nedávno psané písemky z matematiky mám dvojku. A to jsem se neučila. Druhý den ve škole zvládám test z dalších maturitních otázek, naskytne se mi příležitost jet do Dublinu (tak snad to vyjde), najde se telefon, po škole jedu fotit a dopadne to excelentně. Doufám tedy, že jsem si tu smůlu vybrala včera alespoň na pár týdnů, měsíců dopředu. A pokud ne, tak vím, že mám pravé přátele, kteří mi pomohou. A na to je jakákoli smůla krátká.


A TEĎ TY FOTKY
Již zmíněné focení ale nemuselo vůbec být. Původně jsme měly vyrazit s Terkou už v sobotu, ale mrazy ochladily teploměry na nějakých -27° C, a tak se auto rozhodlo, že celý den nenastartuje. Odložily jsme to tedy na středu hned po škole. Dnes byla středa. Seděla jsem v lavici, odvozovaly jsme vzoreček na výpočet úroků, za 20 minut měl být konec vyučování. A tu si můj mozek vzpomněl, že mám na dnešek ještě nějaké plány. Díky bohu.

Po příjezdu domů tedy zase nasedám do auta a vyrážím společně s Terkou do Vidonic za jejím koněm Bárnym. Míříme na louku nedaleko stodol a sníh máme po kolena. Je mi celkem zima, ale moje vášeň jménem ,,cvakání lidí“ mi vše kompenzuje báječným pocitem z dobře odvedené práce. Tedy my s Terkou jsme spokojené, co říkáte na fotky vy?

Prohlédněte si i fotky koní z podzimního focení – Přichází noc / focení koní

Štítky:

2 komentáře na “Boj se smůlou skončil v Eindhovenu”

 1. První tři portrétovky a pak třetí odspoda jsou úplně top, ta třetí nejvíc, ta je vážně nádherná, ten pohled koně.. Rozhodně se povedly 😉 Snad už teď bude všechno jen dobré! K nákupu jízdenek gratuluji, doufám, že si tu na blogu o výletě počtu. Já si v podobné akci koupila letenky (za 600 zpáteční) právě do Eindhovenu na březen. Jeden a půl dne tam a druhý den pojedu do Antverp (zpáteční jízdenky jsou k sehnání za 14 eur případně 😉 ), takže ocením jakýkoliv tip! Ať se výlet líbí 🙂

  1. Děkuji Ti Lily,
   ta třetí odspoda je i můj favorit 🙂
   Jo, zdá se, že úterní smůla ukončila celkem nepříjemné období, které trvalo asi 2 měsíce a celkově se mi v něm moc nedařilo. Doufám, že už to mám za sebou.
   Jasně, a jedu sama, což znamená, že budu mít více času sama pro sebe a že budu moci každý večer sepsat něco jako deník. Navíc mi jeden člověk z Couchsurfingu napsal, že v den mého příjezdu je tam obrovský karneval a dle videí na Youtube, bude co fotit 😀
   Tyjo, no tak to je náhoda, tak se pak třeba můžeš inspirovat nějakými tipy, co se napíši.
   A díky i za tvůj tip, nicméně asi zůstanu jen v Eindhovenu, v Belgii jsem už byla a v Nizozemí ještě ne, tak asi zůstanu spíše na místě a pořádně si jej prolezu 😀
   Tobě ať se výlet také líbí a povede!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.