Přeskočit na obsah
Domů » Focení: Princezna v červených šatech

Focení: Princezna v červených šatech

Už to možná vypadalo, že jsem buďto zemřela nebo utekla do Argentiny, vzhledem k mé (ne)aktivitě. Pravda je ale jinde, poležela jsem si totiž v nemocnici, užila si čtyřicítky horečky a neužila si svůj maturitní ples, protože jsem místo něj užívala živiny prostřednictvím kapačky. Nejela jsem do Eindhovenu ani do St. Gallenu a Lichtenštejnska. No a tak jsem neměla náladu psát. Nebo jsem spíše věděla, že kdybych psala, nebylo by to ono. Proto tedy únor byl trochu slabší.

No vlastně, únor byl na nic.

Naštěstí se vše začíná pomalu vracet do starých kolejí a s každým dalším dnem, kdy jsem byla doma, jsem měla čím dál větší chuť fotit. No a abych tento nevyvedený měsíc zakončila alespoň trochu pozitivně, domluvila jsem si focení v šatech, na které jsem se následně vážně těšila.

Předposledního února jsem tak netrpělivě křižovala pokoj a neustále házela do kufru věci, které by se ještě mohly hodit, přičemž jsem pořád kontrolovala čas. Když konečně na hodinkách byla přijatelná cifra, vyrazila jsem. Celé focení bylo opět pohodové, zábavné a s modelkou jsme si ho užily.

Když bylo po všem, byla jsem neuvěřitelně spokojená. Představte si, že máte nějaký koníček (popř. koníček, který je vaší prací) a nemůžete se mu věnovat tak, jak byste chtěli. Pro mě byl i ten měsíc bez portrétových focení neuvěřitelně dlouhý a moc jsem se těšila, až mi doktor řekne, že můžu začít chodit do školy. To pro mě totiž znamenalo i to, že můžu konečně dělat to, co mě baví a čím bych se jednou chtěla živit. FOTIT.

Mám pro vás na ukázku  pár snímků z onoho focení. Snažila jsem se hlavně zachytit atmosféru prostředí, zaujaly mě vysoké mohutné stromy a potemnělé barvy. Zelené větve skvěle kontrastovaly s červenými šaty a přehozem přes ramena. Chtěla jsem to do fotek dostat. Stejně tak ale o pár metrů jiným směrem prosvítalo pozdní slunce a naopak se pozadí zbarvilo do žluta. A tak na jednom místě vzniklo hned několik zcela rozdílných fotek, přičemž se stačilo otočit jen o pár stupňů a udělat pár kroků.

A tady už jsou fotky

(Foceno na EOS 100D a Helios 44-2+ stativ, v případě zájmu o focení mě určitě kontaktujte kracmarovat@gmail.com)

A co jste dělali první téměř jarní dny vy?

Štítky:

8 komentářů na “Focení: Princezna v červených šatech”

 1. Krása jako vždy 🙂 Už dlouho uvažuji nad pořízením si nějakého staršího skla, tak bych to už neměla odkládat. Moje jarní dny byly stejné jako ty předchozí dny – začala jsem psát bakalářku, tak nad tím teď téměř každý den sedím a trápím se a už se těším až to budu mít v červnu všechno za sebou 😀

  1. Děkuji Ti 🙂
   Starší sklo – jdi do toho, nestojí to moc, naučíš se díky tomu pořádně manuálně ostřit a ještě to má své kouzlo 🙂
   A přeji, ať ti práce jde od ruky a ať se vydaří!

 2. Hodně náročný měsíc, jak vidím, ale snad bude plno příležitostí, jak si to vynahradit. Fotky jsou úžasné, ta atmosféra je tak zvláštním způsobem poutající 🙂

  1. Asi jeden z nejhorších, co jsem kdy zažila, ale co se dá dělat, mám ještě mnoho dalších měsíců, které mohou být úžasné 🙂
   Děkuji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.