Přeskočit na obsah
Domů » Jeden den v Berlíně

Jeden den v Berlíně

Čím bláznivější nápad, tím lepší vzpomínky. V pátek večer mi volala sestra, jestli následující den nechci jet do Berlína, že tam má známý cestu. Tolik práce se mi snad ještě nikdy na žádný víkend nenakupilo, pomyslela jsem si. V jedenáct se domlouváme, že ve tři ráno budeme vyrážet…
Přečtěte si, co se dá stihnout za jeden den v Berlíně.

Začala jsem balit. Doklady, peníze, něco na sebe, po půlnoci usínám, abych se následně o dvě a půl hodiny později mohla vzbudit a vyrazit do MÉHO města.

Těšila jsem se, až se posadím do nějaké vlídně vyhlížející kavárny a budu si opakovat maturitní otázky z dějepisu. Až uvidím rozkvetlé koruny stromů lemující řeku Sprévu. Bude jaro v Berlíně tak krásné jako vloni?

Cedule hlásající začátek města je pro mě v ten okamžik tou nejkrásnější cedulí. Parkujeme a vydáváme se U-bahnem do srdce velkoměsta. Je nádherný, jako vždy. Berlín mě vítá třemi prosklenými budovami, které hrdě stojí u východu stanice metra Potsdamer Platz. Uchvacují mě svojí velkolepostí. Do zad mě hřeje slunce, které se konečně probojovalo ze zajetí mraků.

Opět se mě jímá již známý pocit, že tady je můj druhý domov. Hrdě kráčím ulicí a usmívám se, jsem šťastná. Zamilovaná.

Měním lokaci. Braniborskou bránu střeží těžké mraky. Ochlazuje se. Nevadí mi to, Berlínu sekne všechno, ať už je zahalen do černých oblaků nebo do nití slunečných paprsků.

Sedíme v Café Einstein, vychutnáváme si lahodné cappuccino a trávíme přesladké koblihy z Dunkin Donuts, bez kterých by se žádný můj výlet do Berlína neobešel. Venku se scenerie mění co pár minut. V našem soukromém divadle – tvořeném výhledem z okna – herci mění své kostýmy. Na stage přichází postavy s deštníky bojující s kroupami.

Po chvilce už zase ulice Unter den Linden září. Světlo se odráží od čerstvých kaluží a mokrých dlažebních kostek. Leskne se, jako kdyby byla zbrusu nová.

Přejíždíme na Alex, fascinovaně hledím na Ferhsehturm, ač se setkáváme již poněkolikáté. Čekají mě nákupy. V mém seznamu odškrtávám městský batoh, který sháním v Česku marně již drahný čas. Primark nezklamal.

Vychutnávám si poslední společné okamžiky s mojí láskou. Loučení bude opět těžké, o to více se ale budu čekat na naše další setkání.

140 km do Drážďan, říká navigace. Cesta po dálnici utíká a my se již neodvratně otáčíme ku Berlínu zády. Dívá se za námi, dokud mu nezmizíme z obzoru. Neohlížím se.
Ujeté kilometry naskakující na tachometru jsou vzpomínkou na cestu, o které se mi ještě předchozí den ani nesnilo.

Všechny článku o Berlíně najdete zde Berlín

Doporučuji například
Berlín: velký průvodce: auta, vlaky, letadla,…
Na troskách Berlína

12 komentářů na “Jeden den v Berlíně”

  1. Děkuji, Ivčo 🙂 Jo, Drážďany mě také lákají, asi tam vyrazíme s kamarádkou, obě jsme tam už jednou byly a moc se nám tam líbilo.
   Tak přeji šťastnou cestu a určitě tam zajeď!

 1. Spontánní akce prostě vedou 🙂 Do Berlína bych se také chtěla kouknout, ale třeba na dva či více dnů…byla jsem jednou, alo moc jsem toho nestihla. Hezké fotky!

 2. Závidím! Já Berlín miluju a jednu dobu jsem byla až posedlá – a plánovala si, jak tam jednou budu žít. 😀 Sice už tyhle časy pominuly, ale pořád mám Berlín, Mnichov a Drážďany neskutečně ráda a v blízký době bych tam zase chtěla zajet. 🙂
  vanilková Cath

  1. Tak já jsem asi zatím v té fázi, že si plánuji, že tam budu žít 😀 To jsem zvědavá, jestli mě to taky přejde.
   Německo je celkově skvělé, ráda bych poznala více měst a míst 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.