Přeskočit na obsah
Domů » Projekt 365: Leden

Projekt 365: Leden

V knížce Mnich, který prodal své Ferrari se píše, že když něco děláte po dobu 21 dní, začnete to dělat automaticky. Téměř každý rok se snažím poprat s projektem 365 a vždy skončím tak v polovině ledna. Letos jsem si řekla, že to dokážu a jelikož si myslím, že mě (snad) čeká skvělý rok, chtěla bych ho mít zdokumentovaný. Tady se dostávám zpět ke knížce. Mám za sebou první měsíc a stále se mi stává, že na fotku zapomenu a na poslední chvíli večer něco fotím. Dejte mi prosím dalších 21 dní a třeba se to zlepší.

Rozhodla jsem se, že sem nebudu dávat každou fotku zvlášť, a tak jsem vyrobila koláž jako shrnutí celého měsíce + pár fotek přidám i samostatně, pokud u nich mám pocit, že jsou trochu důležitější nebo zajímavější.

Den  9.: Kdybyste jen viděli, kolik zloby je za touto fotkou. Říkám, že mám ráda antiku. Řím je ale noční můra. Celé to období není špatné, ráda si o něm něco přečtu, ALE učit se nazpaměť všechna jména panovníků, kteří se naneštěstí všichni jmenují buďto stejně nebo alespoň ve svém dlouhém jméně mají slovo Gaius, to vám nepřeji. Ale maturita je za dveřmi (co kdybych zamkla?), ve škole píšeme průběžně z otázek, nezbývá než zatnout zuby a myslet na to, že je to pořád lepší než maturovat z chemie nebo fyziky.

 Den 15.: Není na tom, doufám, nic divného, mít svůj oblíbený hřbitov. Protože já jsem si už před dlouhou dobou zamilovala lanžovský hřbitov, kterému dominuje veliká rodinná hrobka. Jako malá jsem se spíše bála, teď se sem ráda vracím.

 Den 16.: Jen málo věcí vás zastaví uprostřed ulice a donutí vás zamyslet se.

Den 18.: Pokud se někdo z vás snažil v prosinci koupit lístky na Rammsteiny, ví kolik úsilí stálo je získat. Lístky byly pryč téměř ihned, kdo zmeškal zahájení prodeje jen o pár minut, už se na koncert pravděpodobně nepodívá. Díky šikovné a pohotové mamince mojí kamarádky jsem ale nic oplakávat nemusela, MÁME JE! A 18. 1. mi můj vysněný kousek papírů kamarádka s velkou slávou přinesla.

21. 1.: Plesová sezóna je v plném proudu. A jak je člověk ve čtvrťáku, znamená to, že i jeho nejlepší přátelé a známí jsou na tom podobně. Proto je teď mou milou povinností všechny maturiťáky navštívit, hodit po kamarádech mince, vykřičet si hlasivky při zpívání na songy od Michala Davida a bavit se s přáteli. Na fotce s nejlepším kamarádem čekáme, až to celé vypukne.

30. 1.: Tato fotka by celkově mohla charakterizovat poslední třetinu měsíce ledna, kterou jsem proležela v posteli. Holt viróza se neptá. Dá se říci, že jsem měla takový předsvaťák, který jsem mohla využít k přípravě na maturitu. Mohla no…

A to byl leden, článek tedy vydávám až téměř v polovině února, má to však své důvody. Ona viróza se změnila v angínu a ta v mononukleózu, se kterou ležím na kapačkách. Nebyla tedy chuť ani síla cokoli psát, proto také dlouho nevyšel žádný článek. Navíc jsem kvůli hospitalizaci nebyla na svém maturitním plese a ruším výlet do Švýcarska, Lichtenštejnska a Nizozemí. A uvědomuji si, že to nejdůležitější, co máme, je jen a pouze zdraví, bez něj totiž člověk nemůže vůbec nic.

7 komentářů na “Projekt 365: Leden”

 1. Do háje, jsem ani nevěděla, že jsou už Rammsteine vyprodaní 😀 A to jsem přemýšlela, že lístek koupím příteli k narozeninám – tak nic no. Budu muset vymyslet něco jiného 😀
  onepieceoftheworld.wordpress.com

 2. Já bohužel celý únor také byla JEN doma a to kvůli operaci!! 🙁 Jinak mě zaujalo to s těmi "21 dny"… zajímalo by mě, jestli to fakt funguje, tak se to pokusím na něčem vyzkoušet! 😀 🙂

  LifestyleBirdie

  1. Páni, tak to mě moc mrzí 🙂 Snad už ti je lépe
   U mně to trvalo asi tak měsíc a kousek, ale třeba konkrétně ten projekt 365 už beru jako každodenní samozřejmost 🙂 Tak si myslím, že u jiných věcí tomu nebude jinak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.