Přeskočit na obsah
Domů » Vyrazte do zahraničí za polovinu!

Vyrazte do zahraničí za polovinu!

Víte, že ráda cestuji. Ostatně rubrika Cestování nahoře v menu leccos prozrazuje. A mohu vám s radostí oznámit, že tento měsíc mě nečeká jen výlet do Eindhovenu, nýbrž i do Švýcarska a (možná) Lichteštejnska! A vás tedy mnoho článků a ještě více fotek.

Pokud byste se i vy chtěli někam vydat, mám pro vás jeden tip, díky kterému nezbankrotujete. Student Agency totiž letos s akcemi na jízdenky nešetří. A jelikož se nám blíží Valentýn, máte možnost využít akce 1+1 zdarma na mezinárodní jízdenky! Což tedy nutně neznamená, že můžete jet jedině s partnerem, já budu mít po svém boku moji kamarádku Barču, se kterou vám přineseme ten nejlepší cestopis, který jste kdy četli! Anebo si to alespoň budeme myslet…

Z mnoha míst po téměř celé Evropě jsme se rozhodly pro St. Gallen, což je asi město, o kterém jste v životě neslyšeli. Buďte v klidu, my také ne. Já jsem chtěla jediné – aby se v námi vybrané destinaci mluvilo německy, jelikož z němčiny maturuji a ráda bych použila pilně naučené fráze i v reálu.  Ich heisse Potato. Třeba.

Tím se okruh zúžil na Německo, Rakousko a Švýcarsko, přičemž jen v zemi přesných hodinek, báječné čokolády a chutných sýrů jsme ještě nebyly. St. Gallen nás pak zaujal pro svoji výhodnou pozici. Pár desítek kilometrů do Lichtenštejnska, země, která má 36 000 obyvatel. Země bez letiště. Země, do které byste se jen tak nevydali, ale když už ji máte přes kopec, tak tam s nadšením vyrazíte. A pak je tu ještě 15 km vzdálené Bodamské jezero, které bude celé zasněžené, doufám, vypadat jako z pohádky.

A tak bylo rozhodnuto, za dva týdny budeme sedět ve žlutém autobuse a před námi bude další dobrodružství. Ubytování přes Couchsurfing slibuje nezapomenutelný zážitek. Sehnala jsem totiž hostitele, se kterým se rozhodně nudit nebudeme a já už teď vím, že se mi nebude chtít domů.

Nezbývá než se zeptat, kdo vyráží s námi? Anebo raději zvolíte Dánsko, Francii, Amsterdam…?

2 komentáře na “Vyrazte do zahraničí za polovinu!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.